Advokat Reinwald – Hvem er vi ?

Advokater med speciale i forældremyndighed, samvær, børns bopæl, skilsmisse, bodeling, tvangsfjernelse og alt omkring arv med testamenter og dødsboer som bobestyrer og hjælp til privat skifte af dødsbo er kendetegnet ved advokaterne hos Advokat Reinwald – kort sagt har vi særlig ekspertise i Familiens jura.

Vi er trekantområdets særligt specialiseret familierets-kontor og har til huse i både Vejle og Kolding.

Læs mere om de enkelte advokater nedenfor, hvor vi har skrevet om vores individuelle specialer.

Advokat Reinwald er medlem af Danske Familieadvokater, Danske Advokater, Landsforeningen af forsvarsadvokater og Advokatsamfundet.

Advokat Britt Reinwald er indehaver af Advokat Reinwald og Britt har møderet for såvel Landsret som Højesteret og har arbejdet med familieret i knap 25 år. Advokat Reinwald er stiftet i 2011.

Alle advokater hos Advokat Reinwald er beskikket af Justitsministeriet. Ansvarsforsikring er tegnet og garanti er stillet i henhold til Advokatsamfundets regler.

Advokatansvarsforsikring er tegnet ved HDI-Gerling Forsikring, Indiakaj 6, DK-2100 København Ø.

Arbejdstilsynet har givet Advokat Reinwald en Grøn Smily.

Følg Advokat Reinwald på Facebook og Advokat Britt Reinwald på LinkedIn

Familie advokat i Vejle

Britt Reinwald

Advokat og indehaver

britt@advokatreinwald.dk
Læs mere her

Sidsel Bernhard

Advokat

sidsel@advokatreinwald.dk
Læs mere her

Natasha Hoffenzits

Advokat

natasha@advokatreinwald.dk
Læs mere her

Camilla Riishede Løkke

Advokat

camilla@advokatreinwald.dk
Læs mere her

Timian Christensen

Advokat fuldmægtig

timian@advokatreinwald.dk
Læs mere her

Celine W Petersen

Stud.jur.

jurist@advokatreinwald.dk
Læs mere her

annemarie-500x500

Annemarie Madsen

Sagsbehandler

annemarie@advokatreinwald.dk

Solveig Fredslund

Sagsbehandler

solveig@advokatreinwald.dk

Kristina Pedersen

Receptionist

kristina@advokatreinwald.dk

Stil GRATIS spørgsmål til os her på vores kontaktformular!